Inne

Jak wybrać kancelarię prawną?

Dla większości z nas proces sądowy to bardzo stresujące i nieprzyjemne doświadczenie. Niezależnie od tego, czy sprawa, w której przyszło nam uczestniczyć, ma charakter rodzinny, gospodarczy czy karny, już samo przesłuchanie w sądzie czy konieczność stosowania się do skomplikowanych procedur budzi mnóstwo nerwów. W związku z tym często powierzamy prowadzenie swojej sprawy profesjonalistom. Jak jednak dokonać wyboru, aby mieć pewność, że wybrany przez nas podmiot (np. kancelaria adwokacka) rzeczywiście pomoże nam zgodnie z naszymi oczekiwaniami?

Poczta pantoflowa

To stary, ale naprawdę bardzo sprawdzony sposób. Jeśli np. ktoś z naszych znajomych przeszedł już przez podobny proces (np. rozwodowy) i twierdzi, że reprezentujący go adwokat, radca prawny czy cała kancelaria adwokacka są godni polecenia, warto tej rady posłuchać.

Internet

To niewątpliwie ogromne źródło wiedzy w dzisiejszych czasach. Tutaj z pomocą mogą przyjść nam zarówno strona internetowa prawnika, jak i opinie, znalezione np. na forach. W przypadku tych ostatnich warto jednak brać poprawkę na to, że opinie – zarówno pozytywne, jak i negatywne – mogą nie być do końca szczere i zdarza się, że zamieszczają je osoby, mające w tym jakiś cel (czasem takie, które w rzeczywistości nie korzystały z usług danej kancelarii).

W przypadku strony internetowej warto sprawdzić natomiast, jakie specjalizacje ma dana kancelaria adwokacka czy radcowska. Takie informacje znajdziecie bezpośrednio na stronie kancelarii np.
https://kancelariaminsk.pl/ . Jeśli ich zakres jest bardzo szeroki, powinno to dać nam do myślenia. Lepiej zdecydować się na kancelarię, która posiada węższy zakres specjalizacji – wówczas mamy więcej pewności, że zatrudnieni tam prawnicy rzeczywiście znają się na sprawach takich, jak nasza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *