Inne

Jak wykorzystać aplikacje mobilne w małym biznesie?

Jeszcze do niedawna oprogramowanie i aplikacje produkowane na zamówienie były dostępne jedynie dla największych korporacji dysponujących ogromnymi budżetami na zespoły informatyków lub wyspecjalizowane firmy zewnętrzne. Aktualnie aplikacje mobilne napisane specjalnie dla danej firmy pod kątem prowadzonej przez nią działalności jest dostępne dla większości firm. Powszechność zaawansowanych usług informatycznych i dostępność do programistów jest dzisiaj na takim poziomie, że nawet małe lokalnie działające przedsiębiorstwa mogą skorzystać z możliwości, jakie dają technologie informacyjne. Jest to szansa na zoptymalizowanie swojego biznesu, a także rozwinięcie go i wzniesienie na wyższy poziom.

Aplikacje mobilne – jak je wykorzystać?

Możliwości aplikacji mobilnych są bardzo duże. Zlecając napisanie takiej aplikacji doświadczonemu programiście, można stworzyć aplikację z dowolną funkcjonalnością. Przedsiębiorcy mogą to wykorzystać do własnych potrzeb na różne sposoby. Dokładniej jest to omówione na
https://alterpage.pl/aplikacje-mobilne-43 . Podstawową i bardzo pragmatyczną funkcją, którą wykorzystuje część dużych sklepów, jest aplikacja przypominająca o promocjach. Taka aplikacja może być przygotowana na przykład pod kątem sklepu odzieżowego, który będzie mógł wysyłać użytkownikowi i swojemu klientowi informacje o nowych produktach lub promocjach na asortyment, który jest precyzyjnie dobrany pod kątem potrzeb danej osoby. Takie działanie skutkuje bardzo dużą konwersją sprzedaży, co jest dla firm handlowych bardzo opłacalne.

Czy wyprodukowanie aplikacji jest drogie?

Koszt produkcji aplikacji jest bardzo trudny do oszacowania, gdyż zależy to od wielu czynników. Widełki mogą wahać się od kilku tysięcy złotych nawet do kilku milionów. Napisanie prostych aplikacji można jednak zlecić za kwotę od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, co jest w zasięgu ręki większości firm. Jednocześnie innowacyjne podejście może zdecydowanie zwiększyć obroty wynikające z codziennej działalności, co pozwala osiągnąć wysoką stopę zwrotu z inwestycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *