Inne

Na czym polega sprzedaż igłofiltrów?

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że sprzedaż igłofiltrów lub sprzedaż sprzedaż odkurzaczy przemysłowych jest zdecydowanie prostszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim nie popełnianie błędów, które mogą zniechęcić potencjalnego zainteresowanego do dokonania zakupu.

Dlaczego nie powinno się manipulować ceną?

Specjaliści z Ponako podkreślają, że sprzedaż igłofiltrów nie dojdzie do skutku, jeżeli przedstawiciel handlowy albo osoba odpowiedzialna w danej firmie za sprzedaż będzie prowadziła dyskusje na temat ceny. Nie można przede wszystkim popełniać błędu polegającego na przyznawaniu rabatu za darmo. Rabat może zostać przyznany tylko i wyłącznie za coś konkretnego. Ponadto niezalecane jest rozpoczęcie rozmowy od razu od przedstawienia produktu. Sprzedaż igłofiltrów zostanie zakończona pozytywnie, jeżeli najpierw będzie wprowadzenie do rozmowy, sprawienie, by potencjalny klient się otworzył, można nawiązać do sytuacji, która mu się przydarzyła, by od razu postawić się w roli osoby rozumiejącej jego problem czy sytuację.

Czy warto argumentować korzyścią?

Z potencjalnym klientem należy rozmawiać przede wszystkim o jego ewentualnych korzyściach w przypadku dokonania zakupu. Należy zaznaczyć, jakie problemy zostaną rozwiązane w przypadku zaopatrzenia się w igłofiltry. Warto wspomnieć o tym w języku zrozumiałym dla rozmówcy, nie można używać specjalistycznych określeń, które nic nie wniosą do rozmowy. Kolejną kwestią, jaką należy poruszyć są zalety, których nie mają żadne inne produkty dostępne na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *