Inne

Podsłuch zamkniętego pomieszczenia

O podsłuchiwaniu przez okna i drzwi wie z pewnością każdy, ale nie każdy ma świadomość, jak łatwo podsłuchać można dzisiaj także rozmowę odbywającą się w całkowicie zamkniętym pomieszczeniu, składającym się wyłącznie z samych ścian i wygłuszonego wejścia. Umożliwiają to mikrofony sejsmiczne, które w zależności od własnych parametrów mogą pozwolić na przenoszenie dyskusji nawet przez ścianę mającą od 60 do 80 centymetrów grubości.

Optymalne warunki pracy podsłuchu

Naturalnie podsłuch przez ścianę jest uzależniony także od czynników dodatkowych jak materiał, z którego zbudowana jest ściana, obecność rur kanalizacyjnych czy okablowania w ścianie, materiały dekoracyjne na niej, powieszone obrazy itp. W idealnych warunkach ściana do 80 centymetrów nie musi być jednak przeszkodą, ale kluczowe jest nie tylko samo wykonanie głowicy mikrofonu sejsmicznego zbierającego drgania ze ściany. Ważniejsza od tego jest praca wzmacniacza, albowiem to on wzmacnia owe drgania ze ściany i zmienia je w słyszalny dźwięk.

Więcej dowiesz się na www.sklep-seko.pl.

Dodatkowe funkcje wzmacniacza

Producenci oferujący dzisiaj podsłuch przez ścianę w wydaniu dla amatorów i profesjonalistów stawiają na różne rozwiązania, materiały i dodatkowe funkcje. W najlepszych wzmacniaczach na rynku oprócz samego parametru wejścia/wyjścia, kluczowe bywają także dodatki i funkcje takie jak cyfrowe filtry obrabiające w czasie rzeczywistym i korygujące dźwięk lub mikroprocesory pozwalające na ich szybszą i sprawniejszą pracę. Sięgając po tak zaawansowany sprzęt detektywistyczny można mieć pewność, że żadna konwersacja nie zostanie w pełni zatajona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *